Volby do krajského zastupitelstva 2024

volby kraj_24Volby do krajského zastupitelstva Kraje Vysočina se konají v pátek 20. září od 14 do 22 hodin a v sobotu 21. září od 8 do 14 hodin.

Ve volbách do krajského zastupitelstva může volič s voličským průkazem hlasovat jen v obcích, které spadají do územního obvodu Kraje Vysočina, kde jsou volby vyhlášeny a v jehož územním obvodu je volič přihlášen k trvalému pobytu.

KDO MŮŽE VOLIT:
Právo volit na území ČR do zastupitelstev krajů má každý občan ČR, který alespoň druhý den voleb, tj. 21. 9. 2024, dosáhl věku nejméně 18 let a je přihlášen k trvalému pobytu v obci, která náleží do územního obvodu kraje.

STRANY A KANDIDÁTI: Zde najdete přehled stran, hnutí a koalic, které byly registrováni do voleb. U koalic najdete také jejich složení a u jednotlivých kandidátů barevné odlišení, kterou stranou byl nominován.